Strona główna Biuletynu Informacji Publicznej - www.bip.gov.pl

Sobota 17.02.2018

zaawansowane

Samorząd Uczniowski

1. Celem działania Samorządu Uczniowskiego jest stworzenie warunków do twórczego uczestniczenia w planowaniu i realizacji programu wychowawczego oraz samodzielne rozwiązywanie problemów uczniowskich.
  2. Regulamin Samorządu Uczniowskiego uchwalony przez uczniów określa zasady działania, wybierania członków prezydium i jego uprawnienia.
  3. Regulamin nie może być sprzeczny z postanowieniami Statutu
  4. Samorządowi Uczniowskiemu w szczególności przysługuje prawo do :
a) występowania do pozostałych organów szkoły z inicjatywami organizacyjnymi i programowymi – w zakresie spraw dotyczących uczniów,
b) udziału w rozwiązywaniu problemów uczniów,
c) redagowania i wydawania gazetki szkolnej,
d) organizowania działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej oraz rozrywkowej zgodnie z własnymi potrzebami i możliwościami organizacyjnymi, w porozumieniu z Dyrektorem,
e) wyboru nauczyciela pełniącego rolę opiekuna.

Wytworzył:
Udostępnił:
(2010-02-22 13:30:41)
Ostatnio zmodyfikował:
(2010-02-22 13:36:29)

ilość odwiedzin: 173288

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.